Conecteaza-te cu contul de Facebook!
sau
E-mail:
Parola:
 
Conectare
Hotel Fiama Otelu Rosu. Tarife de cazare Hotel Fiama Otelu Rosu. Adresa si numere de telefon.
Login with Facebook Contul meu Inregistrare Am uitat parola
 Grecia
Ultima rezervare: acum 170 minute la Paralia Katerini

Hotel Fiama Oţelu Roşu

M. Eminescu 10A, Oţelu Roşu, judetul Caras-Severin, Romania (vezi pe harta)

Fie ca va aflati in orasul nostru pentru afaceri sau intr-o scurta vacanta, cand e timpul pentru odihna, si trebuie sa alegeti un hotel, s-ar putea sa va doriti o atmosfera intima si reconfortanta. Pe scurt, doriti sa va simtiti acasa si nu doar sa fiti tratat ca un numar intr-o lista. Dorintele dumneavoastra pot deveni realitate cu usurinta daca va decideti sa ramaneti in hotelul nostru, cel mai rafinat hotel din zona.

Hotelul nostru este situat la cativa pasi de centrul orasului Otelu-Rosu, asezare care sclipeste pe Valea Bistrei, intr-o forma apropiata de cea actuala, de aproximativ 300 de ani. Orasul este asezat in aceasta vale, numita de romani Ohaba si care, mai tarziu, sub stapanire austro-ungara, a primit denumirea de Ohaba Mare
 
La retragerea stapanirii austro-ungare, terenul pe care acum se afla printre altele si hotelul nostru a fost vandut unui industrias german cu numele de Ferdinand, el dezvoltand aici o uzina siderurgica, continuand traditiile mestesugaresti ale locului. Aceasta contributie semnificativa la evolutia zonei a tras dupa sine faptul ca orasul a primit numele industriasului german - Ferdinand. Pe locul unde se afla actualul hotel el construise o casa de odihna, destinata si intalnirilor cu partenerii sai de afaceri, casa care purta numele de Fernanda
 
Mai tarziu, in timpul regimului comunist, uzina siderurgica nationalizata a primit numele de Uzina Siderurgica Otelu-Rosu, odata cu schimbarea numelui orasului intr-unul in care sa se reflecte simbolurile comuniste: Otelu-Rosu
 
Dupa Revolutia din 1989, si in Valea Bistrei a inceput un proces de privatizare si modernizare, ea atragand un mare numar de investitori care au contribuit la dezvoltarea ei economica. Intre acestia se distinge amfitrionul nostru, dl. Marius Bârsilã, personaj al carui succes in afaceri este egalat doar de inalta sa tinuta morala si initiativele benefice avute in privinta dezvoltarii zonei Vaii Bistrei. 
 
Hotelul Fiama este cea mai recenta initiativa a domniei sale, venind firesc dupa ce a asigurat localnicilor sute de locuri de munca si a contribuit neindoielnic la evolutia economica a orasului nostru. 

Facilitati generale Hotel Fiama

Acces internet Acces internet Acces internet wireless Acces internet wireless Acces scaun cu rotile Acces scaun cu rotile
Activitati distractive Activitati distractive Aer conditionat Aer conditionat Asistenta medicala Asistenta medicala
Bar Bar Camera de bagaje Camera de bagaje Camere fumatori Camere fumatori
Camere nefumatori Camere nefumatori DVD Player DVD Player Foişor in curte Foişor in curte
Frigider Frigider Gradina / Curte Gradina / Curte Gratar în curte Gratar în curte
Încălzire centrală Încălzire centrală Închirieri maşini Închirieri maşini Informatii turistice Informatii turistice
Lift Lift Living Living Loc de joaca copii Loc de joaca copii
Parcare Parcare Parcare in garaj Parcare in garaj Permis cu animale Permis cu animale
Restaurant propriu Restaurant propriu Room-service Room-service Sala de conferinte Sala de conferinte
Salon mic dejun Salon mic dejun Seif la receptie Seif la receptie Servicii secretariat Servicii secretariat
Spalatorie rufe Spalatorie rufe Terasa Terasa Transfer la aeroport Transfer la aeroport
Transfer la gara Transfer la gara TV Living TV Living  

Dotari in camere Hotel Fiama

Acces internet Acces internet Aer conditionat Aer conditionat Baie proprie Baie proprie
Birou de lucru Birou de lucru Cada cu hidromasaj Cada cu hidromasaj Două paturi separate Două paturi separate
Halat de baie Halat de baie Minibar / Frigider Minibar / Frigider Pat dublu Pat dublu
Pat extra-lung (>2m) Pat extra-lung (>2m) Seif Seif Telefon Telefon
TV TV Uscator de par Uscator de par  

Activitati sportive si de relaxare Hotel Fiama

Calarie Calarie Centru de masaj Centru de masaj Darts Darts
Depozitare echipament sportiv Depozitare echipament sportiv Excursii 4X4 Excursii 4X4 Inchirieri ATV Inchirieri ATV
Inchirieri barci Inchirieri barci Inchirieri biciclete Inchirieri biciclete Inchirieri Snowmobil Inchirieri Snowmobil
Jacuzzi Jacuzzi Jocuri (sah, table, rummy) Jocuri (sah, table, rummy) Pescuit Pescuit
Piscina exterioara Piscina exterioara Sala de fitness Sala de fitness Ski alpin Ski alpin
Tenis de masa Tenis de masa Teren de tenis Teren de tenis Vanatoare Vanatoare

Modalitati de plata Hotel Fiama

Cecuri de calatorie Cecuri de calatorie MasterCard MasterCard USD & EUR USD & EUR
VISA VISA   

Ai întrebări? Folosește contul tău de Facebook și întreabă aici!

3
0

Contact proprietar

Telefon
0255
*** ***

Mobil
0755
*** ***

Fax
0255
*** ***

www.fiama.ro

Trimite mesaj

Ai o întrebare pentru proprietar? Trimite-i un mesaj! Dacă vrei să faci o rezervare fermă folosește
formularul de rezervare.

Numele tău

Orașul

Telefon

Email

Mesajul pt.proprietar

Bifează căsuța de mai jos

Trimite mesaj

Legaturi utile